Çay üreticilerinin dört gözle beklediği haber Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’dan geldi. Bakan Yumaklı, 1 milyar 763 milyon TL ödemenin yarın hesaplarda olacağını müjdeledi.
“HAYIRLI VE BEREKETLİ OLSUN”
Bakan Yumaklı sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “ÇAYKUR aracılığıyla, 157 bin ton yaş çay alımı karşılığı 1 milyar 763 milyon TL ödemeyi çay üreticilerimizin hesaplarına 31 Ekim Salı (yarın) günü aktarıyoruz. Hayırlı ve bereketli olsun” dedi.
İşte o paylaşım:
![](https://kars-gundem.com.tr/wp-content/uploads/2023/10/17-milyar-liralik-odeme-yarin-cay-ureticilerinin-hesaplarinda-olacak-1-vJtip9ei.jpg)